Roger Dubuis Excalibur Okrągły Stół Oglądaj Uznanie

Okrągły stół – nowa interpretacja legendy

 W sercach Rycerzy Okrągłego Stołu znajduje się motto: „odważny i hojny”. Dla Rogera Dubuis jest to przekonanie o jego istnieniu.

 Czerpiąc inspirację z przygód króla Artura i jego partnerów, ta genewska fabryka zegarków stworzyła tę limitowaną kolekcję 28 sztuk z wyróżniającym się, odważnym i historycznym znakiem. Ten zegarek jest idealną krystalizacją wykwintnego rękodzieła, jest wyposażony w automatyczny mechanizm zwijania RD821, a 12 bohaterów trzymających złote miecze tworzy idealne koło wokół wykwintnej dużej tarczy z emalią ogniową. Ta sytuacja jest bardzo symboliczna. Przygoda króla Artura i jego rycerzy rozpoczęła się wiecem przed okrągłym stołem.

 W minionych latach, gdy odwagę wyrażano w pojedynkach, duch rycerski wywodził się z innego szlachetnego sentymentu czasu i przestrzeni: Witaj w świecie „Wojowników”! Ten świat przypomina wojownika przy okrągłym stole, świętą podróż Graala, konfrontację sprawiedliwości ze złem i obronę chwały tego terytorium. W tej chwalebnej epoce ludzie byli w stanie kontrolować swoje przeznaczenie.

 Jeśli ci odważni ludzie mają nadzieję, że chwała i sukces zawsze towarzyszą ich broni, nigdy nie stracą powodu, który uczynił ich nie do pokonania i nieustraszonymi: odwagi. Najbardziej podziwiana w świecie wojowników jest waleczność. Odważne i rygorystyczne są cechy samurajów, którzy bronią swojej godności. W tych cnotach oczywiście nie brakuje dyscypliny.

 Od średniowiecza do dziś legenda czarodzieja Merlina i Rycerzy Okrągłego Stołu jest wciąż jednym z najczęściej rozpowszechnianych folklorów. Ich bohaterskie czyny pozostawiły chwalebne uderzenie w długim zwoju historii i ustanowiły szlachetną cnotę głoszenia odwagi i szanowania mędrców. Król Henryk VIII z Wielkiej Brytanii odtwarza okrągły stół króla Artura w zamku w Wielkiej Sali w Winchester w Anglii, a projektant Rogera Dubuisa pochodzi z zupełnie nowego Inspirowany stworzeniem.

 Legenda króla Artura jest tak trwała, ponieważ fantastyczna epopeja Królestwa Camelot przywołuje wspólną pamięć historyczną ludzi. Odważnie bronił swojego terytorium pod mieczem najeźdźców. Ta spektakularna scena została wystawiona w lesie Broceliande. Na polu bitwy jest wielu bohaterów zdolnych, cnotliwych i odważnych. Ich utalentowana strategia militarna i wysoki nastrój są tak jasne jak słońce i księżyc.

 Rycerze Okrągłego Stołu mają odwagę przemierzać świat i wielkiego króla. Umieszczają odwagę i odwagę jako najwyższą cnotę, która czyni ich niepokonanymi, wygrywa sprawiedliwość i tworzy legendę. Jeśli to ich heroizm i seria wielkich osiągnięć przyniosły im reputację, to poszukiwanie Świętego Graala ukształtowało legendę o Królu Arturze i jego przyjaciołach.

 W rezultacie najodważniejszy Lancelot jest uważany za doskonały przykład. Zdobył chwałę na okrągłym stole. Merlin ogłosił następnie: „Najodważniejsi rycerze przy okrągłym stole mają równy status. Opuszczając tę ​​salę, zaczną zamiatać przygody agresji, schronienia słabych i karania dumnych.” To cała przygoda Punkt początkowy Odtąd wszystkie zasługi zaczęły być pisane, wszyscy od pierwszej chwili ku czci i hańbie, aby złożyć wspólny ślub. Z takim entuzjazmem dwunastu naśladowców króla Artura obiecało przekroczyć siebie nawzajem, zbadać niemożliwe, zaakceptować i pokonać wszystkie wyzwania.

Dążenie do doskonałości

 Właśnie do tego dąży Roger Dubuis i właśnie z tego przekonania fabryka zegarków w Genewie czerpie inspirację z legendy o Królu Arturze i wprowadza swoje najnowsze dzieło, zegarek Okrągły Stół Excalibur. . Ta limitowana edycja 28 zegarków jest doskonałym wyrazem sceny okrągłego stołu.

 To, co czyni go legendarnym pałacem, to jego 45-mm różowa koperta, w której zastosowano również kultowe elementy serii Excalibur: duża obudowa, rowkowana ramka, solidna osłona korony i trzy do zamocowania Występy na pasku. Dzięki żywemu kształtowi i ostrym krawędziom tarcza tej tarczy jest mocna i symboliczna.

 Dwanaście posągów legendarnych rycerzy okrągłego stołu trzymających miecze w kółku zastąpiło skalę czasową, a każdy z posągów rycerza najpierw został trójwymiarowo odlany, a następnie w ciekłym czystym złocie, a następnie ręcznie wykonany dla każdego szczegółu Wykonane. Ten oszałamiający miniaturowy kunszt wytworzył dwanaście posągów rycerzy o wysokości zaledwie 6,5 mm i różnych kształtach, które wywodzą się z drobiazgowych procesów produkcyjnych wykwalifikowanych rzemieślników, a jednocześnie pokazują ich talent i entuzjazm. To charakterystyczne arcydzieło czasomierzy jest niezwykle delikatne i tylko dzięki uważnemu docenieniu lokalnych detali za pomocą szkła powiększającego można docenić jego staranne wykonanie. Mistrzowscy rzemieślnicy współpracują z zegarmistrzami, pomysłowo łącząc tradycję zegarmistrzowską z arcydziełami artystycznymi.

 Wykwintna duża emaliowana tarcza pośrodku tworzy cudowną i kolorową scenę, która lepiej tworzy marzycielską atmosferę tego modelu. Z tyłu wieczne śluby Rycerzy Okrągłego Stołu są owinięte w okrąg, wygrawerowane na dolnej pokrywie zegarka wraz z pomalowaną plakietką,
Ten projekt ma na celu oddanie hołdu nieustraszonym bohaterom Rycerzy Okrągłego Stołu.

 Ten zegarek jest również fascynujący, ponieważ jest wyposażony w najnowszą generację automatycznego mechanizmu mechanicznego RD821, z funkcją wyświetlania godzin i minut. Dzięki nieubłaganej pogoni za jakością zegarek i jego ruch jako całość zdobyły cenny Poinçon de Genève.

 Niezrównana jakość pozwala Okrągłemu Stołowi Excalibur konsekwentnie przekraczać rygorystyczne standardy dobrego zegarmistrzostwa, pozwalając każdemu właścicielowi wejść do hali legendy.