Piąty Przystanek Blancpain Super Trofeo Asian Challenge Wszedł Do Szanghaju

Jako zapowiedź całorocznego finału włoski producent supersamochodów Lamborghini dołączył do oficjalnego sponsora Blancpain, aby wylądować na Międzynarodowym Torze w Szanghaju wraz z WEC World Endurance Championship.
27 października, po zaciętej rywalizacji w Sepang, Malezji, Fuji w Japonii, Ordos i Kantonie w Chinach, harmonogram azjatyckich zawodów Lamborghini-Blancpain Super Trofeo w 2012 roku przekroczył połowę i potrwa od 10 listopada Coroczne finały odbędą się na Międzynarodowym torze w Szanghaju 11 listopada. Jako zapowiedź całorocznego finału włoski producent supersamochodów Lamborghini dołączył do oficjalnego sponsora Blancpain, aby wylądować na Międzynarodowym Torze w Szanghaju wraz z WEC World Endurance Championship.
Jako uzupełnienie ostatniego sezonu FIA World Endurance Championship 2012, Lamborghini-Blancpain Super Trofeo Asian Challenge w pełni odzwierciedla również cechy wyścigów wytrzymałościowych. Każdy wyścig obejmuje 50-minutowy mecz treningowy, 35-minutowy mecz kwalifikacyjny i dwa 50-minutowe oficjalne mecze.Zasady Super Trofeo Asian Challenge również do pewnego stopnia pożyczyły format wyścigu wytrzymałościowego. To ogromne wyzwanie zarówno dla samochodu, jak i kierowcy.